פיגמנטציה והטיפול הקוסמטי

מאמר -פיגמנטציה והטיפול הקוסמטי

מאת : לימור אבירז

פיגמנטציה..פנים רבות לה. בכל שנותיי במקצוע מגיעות אליי אינספור מטופלות שיש להן פיגמנטציה מסיבות שונות כמו : כתמי גיל, כתמי הריון, כתמי שמש, נמשים שמגיעות מתוסכלות מפני שהן לא יודעות מהיכן זה מגיע ואיך פותרים את זה?

מי כמוני יודעת שכתמים בעור היא בעיה כואבת המטרידה נשים, גברים ואפילו נוער.

מה הפירוש של המילה פיגמנטציה?

הפיגמנטציה מורכבת ממספר סיבות שצריך לטפל בהן אך לפני הטיפול איך אפשר לדייק ברמת האבחון את סוג הפיגמנטציה כדי לדעת מה הרקע?

מהי פיגמנטציה ?

פיגמנטציה או כתמי עור הם מנגנון ייצור של תאי המלנין. אותה הצטברות של תאי צבע המתקיימים באפידרמיס בשכבה הראשונה של העור.

המלנין נמצא בעיקר בעור, שם הוא משפיע על צבע העור, אך הוא מצוי גם בשיער ובעיניים. צבע עיניים כחול מעיד על ריכוז נמוך של מלנין בעיניים, או במקרה של שיער, שיער בלונדיני מראה על ריכוז נמוך של מלנין נמוך.

 

ככל שריכוז המלנין עולה, כך מתכהים השיער והעיניים.

ישנם 2 סוגי מלנין עיקריים:

אאומלנין – צבעו שחור – חום

פאומלנין – צבהו צהוב-אדום – אחראי לצבע שיער ג’ינגי. מלנין הוא חומר שאינו מסיס במים וסופח אורכי גל שונים, כולל בתחומי קריינות ה – UVA ו – UVB. המלנין נוצר מחומצות אמינו – הטירוזין או הטירוזינז.

איך מטפלים?

כמו בתחומים רבים, הטיפול הטוב ביותר בבעיות פיגמנטציה הוא המניעה. המניעה היעילה ביותר מושגת באמצעות שימוש קבוע  ומוקפד במסנני קרינה. יש לוודא ולמרוח מקדם הגנה גבוה. בין 30-50. למי שמשתייך לקבוצות סיכון, או במקרים שבהם נמצא בפעילות מתמשכת מחוץ לבית – תכשיר בעל מקדם הגנה של 30 לפחות.

אבל כאמור, לפיגמנטציה יש סיבות אחרות מלבד השמש, והשאלה היא מה אפשר לעשות להעלמת הכתמים לאחר שהופיעו. אצלי, לימור אבירז, מומחית בטיפולי פנים, יש דרכים יעילות למדי לטשטוש והבהרה. הטיפול נחלק לשניים – מניעת הופעת כתמים על ידי הגנה מהשמש ושימוש בחומרים שמאיטים את ייצור המלנין, ומצד שני – טיפול שמפרק את הפיגמנט שכבר קיים באמצעים שונים

למרבה המזל, האמצעים שעומדים לרשותי היום להשגת המטרה רבים מתמיד – החל מטיפולים פולשניים או זעיר פולשניים, וכלה בטיפול עצמי בבית, בעזרת קרמים קוסמטיים. ההבדל הוא כמובן ביעילות הטיפול, במחיר ובמשך הזמן עד לקבלת התוצאות, וכל אלה תלויים במצב הבסיסי של העור ובחומרת הבעיה.

עולם הטיפול בכתמי פיגמנטציה עבר שינוי מהותי בשנתיים האחרונות, וכיום אני רואה חומרים ותהליכים חדשניים יותר, אשר עובדים על אופן ייצור הפיגמנט באפקטיביות מוגברת ובמינימום זמן. חומרים חדשניים שפותחו לאחרונה מונעים התפתחות פיגמנטציה חדשה ברמת ה-DNA מפרקים במהירות פיגמנטציה קיימת ואף מונעים פיגמנטציה הורמונלית. חידוש ניכר לעין, הוא שבנוסף לחיזוק האפקטיביות של תכשירי ההבהרה, מבית הקוסמטיקה יפית אלימלך כמסייעים בטיפול בכתמים, התכשירים, הפורמולות והרכיבים החדשים במוצרי יפית אלימלך, נותנים גם מענה להאטת הזדקנות האור, זאת באמצעות שילוב של פפטידים.

מהי חשיבות האבחון?

מנסיוני , 20 שנה כקוסמטיקאית, אני יודעת בוודאות שיש להתאים את סוג הטיפול לבעיה, לא כל הכתמים מטופלים באותה הדרך, ולכן חשוב מאוד להגיע לאבחון ולהתאים את הטיפול הנכון לבעיה הנכונה.

לצורך האבחון יש להגיע אליי, לימור אבירז, כדי שאאבחן את הכתם ואמליץ על דרכי הטיפול המתאימות. אציין כי, טיפול בטכנולוגיה לא מתאימה עלול אפילו לגרום להחמרה במצב, ולכן חשוב מאוד שהקוסמטיקאית תדע ותבין את מהות הבעיה ומהו הטיפול האידיאלי עבורכם, המטופלים.

מתנות לאירועים מרגשים

יום האם | לכלה | ביום האירוע | לסבתא| יום נישואין | יום הולדת | גיוס לצה"ל
close

רוצה עוד?

הירשמי כדי לקבל עצות, טיפים, ידע מתקדם, מבצעים וקופונים המקצועיים ביותר להעצמת יופי הפנים והאור שבפנים, הטבות בלעדיות למצטרפות בלבד!

אנחנו לא שולחים ספאם! למידע נוסף ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו.

השאר תגובה

You cannot copy content of this page